Нещодавно зареєстрований у ВРУ законопроєкт № 12086 спрямований на розширення ролі української мови в школах і сприяння україномовному освітньому середовищу, як повідомляє « znaj.ua».
Ініціатива, автором якої є народна депутатка Наталія Піпа, передбачає суттєві зміни в освітньому процесі, спрямовані на поглиблення українізації в школах.
Законопроєкт розширює визначення освітнього процесу, охоплюючи всі види діяльності в шкільних приміщеннях, включно з перервами, укриттями та ігровими майданчиками. Це перевизначення означає, що не тільки уроки, а й будь-яка діяльність, що проводиться в закладах освіти, підпадатиме під сферу освітнього процесу.
Цей закон також запроваджує обов'язок для засновників шкіл, адміністраторів та вчителів активно сприяти створенню україномовного середовища.
Це включатиме організацію дискусій, надання роз'яснень і впровадження стимулів для заохочення спілкування українською мовою серед учнів і студентів.
Військовий облік за кордоном: мобілізація тепер дистанційно і для всіх від 18 до 60
"Дім там, де мама": Ектор Хіменес-Браво зміг повернутись до Колумбії після 2,5 років очікування
Гороскоп на завтра, 5 квітня: потужний транзит Місяця до Сатурна не дасть відпочити у суботу
Російські балерини обдурили Швецію: під виглядом українців танцювали на сцені "Лускунчика"
Конкретні особливості цих заходів будуть детально викладені в підзаконних актах, які будуть розроблені Кабінетом міністрів і Міністерством освіти і науки.
За словами Наталії Піпи, цей законопроєкт спрямований на подальше зменшення впливу російської мови в школах. Кінцева мета, за її словами, - інтегрувати українську мову в повсякденне спілкування в освітньому середовищі.
Читайте також:
Все вже вирішено: якими будуть зимові канікули для школярів – конкретні дати
Це може стати катастрофою: що чекає на дітей та школи – батьки хапаються за голови
Не лише штрафи, а й позбавлення батьківських прав: помилки дітей у школі стануть катастрофою